SPORTOWO

Podhale: Najbardziej innowacyjna impreza rowerowa

 
 
 
 
 
Piatek, 24 lipca 2015,
 
Podhale: Najbardziej innowacyjna impreza rowerowa
 
Harenda - klasyk stoku.
 
Pięć ekstremalnych konkurencji rowerowych, zawody dla dzieci, targi rowerowe.
 
A oprócz tego: masowy przejazd rowerzystów, koncert zespołu Sztigar Bonko, rowerowe przedszkole i pokazy skoków rowerowych – to wszystki na  festiwalu Joy Ride Zako(pane) Fest. Wygląda na to, że będzie się działo, że hej!

Bezpłatne  atrakcje na Dolnej Równi Krupowej

Od piątku do niedzieli na Dolnej Równi Krupowej pojawi się rowerowe miasteczko, które będzie stanowiło serce nowatorskiego festiwalu Joy Ride Zako Fest. To stamtąd wystartują setki zawodników w konkurencji Cyklokarpaty Maraton, Kellys Enduro oraz fani dwóch kółek w rowerowym manifeście pod tytułem „Podhalańska Masa Krytyczna” (szczegóły tutaj). 

Miasteczko będzie tętnić życiem przez całe trzy dni, a to za sprawą:

* Konkurencji „Jump Show”, podczas której zaproszeni zawodnicy powalczą o tytuł króla rowerowych skoków w piątek, a następnie w sobotę podejmą próbę wykonania synchronicznego salta w tył.

* Rowerowego Przedszkola, gdzie nawet 3-latkowie postawią pierwsze kroki w jeździe na rowerze (z przeszkodami takimi jak drewniane kładki, bandy czy muldy).

* Targów rowerowych – 30 namiotów najlepszych firm rowerowych w Polsce,  w których będzie można zobaczyć produkty na nadchodzący sezon oraz kupić w preferencyjnej cenie sprzęt i odzież z aktualnej kolekcji. Na liście firm znalazły się między innymi: Power Bike, Kellys, Antidone Bikes, Yeti czy Summit.

* Redbull Tour Busa – przez cały okres trwania festiwalu na deskach muzycznego autobusu będzie grał DJ Benito, a w sobotni wieczór pojawi się Sztigar Bonko.

* Toru pump track, czyli pełna muld i wyprofilowanych band modułowa konstrukcja od firmy BT Project. Jazdę na nim będzie mógł poćwiczyć każdy, a w sobotę zostaną rozegrane zawody na najszybszy przejazd toru bez pedałowania (zawodnicy rozpędzają się „dociskając” rower na muldach).

Wstęp do miasteczka bezpłatny! Zapraszamy!

(em)