SPORTOWO

I Tatrzański Festiwal Biegowy 2014

 
 
 
 
 
27 - 28 września 2014
 
I Tatrzański Festiwal Biegowy 2014
 
 
I Tatrzański Festiwal Biegowy (TATRA FEST BIEG).
 
Bieg odbędzie się 27 – 28 września 2014. Podczas dwóch dni zawodnicy wezmą udział w Ultramaratonie Tatrzańskim i Tatrzańskiej Dziesiątce. W programie są przewidziane również warsztaty dla wszystkich miłośników biegania i zdrowego stylu życia, które odbędą się w Zakopanem.

Sobota, 27 września, Ultramaraton Tatrzański
Jest to indywidualny bieg górski rozgrywany na wyznaczonej trasie na dystansie ok. 48 km i z łącznym przewyższeniem ok. 1746 m. Trasa Ultramaratonu Tatrzańskiego prowadzi kamienistymi szlakami górskimi, drogami polnymi, leśnymi ścieżkami i tylko w niewielkiej części po asfalcie.

Pierwsza część biegu przebiegać będzie przez Pogórze Gubałowskie, druga poprowadzi przez teren Tatrzańskiego Parku Narodowego. Punkt startu znajduje się w Parku Miejskim w centrum Zakopanego. Trasa prowadzi Krupówkami, a następnie czarnym szlakiem na szczyt Gubałówki. Stamtąd przebiega czerwonym szlakiem na Butorowy Wierch, po czym sprowadza szlakiem zielonym do Kir.

Następnie za znakami zielonymi doprowadza kolejno do Polany Huciska i Polany Chochołowskiej. Przy schronisku następuje zmiana koloru szlaku na żółty, prowadzący na szczyt Grzesia. Na grani trasa biegnie szlakiem niebieskim aż do Wołowca, skąd następuje odwrót i w dalszej kolejności z przełęczy Zawracie (przełęcz między Wołowcem a Rakoniem) zielonym szlakiem i dnem Doliny Chochołowskiej z powrotem do Kir. Z Kir Drogą pod Reglami (czarny szlak) trasa biegu prowadzi do wylotu Doliny Białego, by ulicą Grunwaldzką dotrzeć do mety w Parku Miejskim.

Organizator przewidział na trasie 6 punktów odżywczych.

Niedziela, 28 września Tatrzańska Dziesiątka
Trasa wiedzie szlakami Pogórza Gubałowskiego. Dystans 10 km, przewyższenie 400 m. Miejsce startu znajduje się przy dolnej stacji wyciągu na Harendzie. Trasa wyprowadza na grzbiet Pasma Gubałowskiego, by następnie czerwonym szlakiem osiągnąć Butorowy Wierch. Tam następuje zwrot, a potem trasa prowadzi żółtym szlakiem do centrum miasta. Spod Targu pod Gubałówką Krupówkami doprowadza do mety w Parku Miejskim. Trudności: znaczne przewyższenia, zmienna pogoda. Start około godz. 10.00.

Liczba zawodników startujących w Tatra Fest Biegu ograniczona jest: do 200 osób w Ultramaratonie Tatrzańskim i 300 osób w Tatrzańskiej Dziesiątce.

Tych, którzy nie wyruszą na trasę, a będą chcieli pogłębić swoją wiedzę na temat biegania i zdrowego stylu życia, organizatorzy zapraszają na warsztaty. W programie m.in. joga dla biegaczy, dieta biegacza, regeneracja, skuteczny trening, odzież do biegania i zawody biegowe dla najmłodszych.

Patronat Honorowy: Burmistrz Miasta Zakopane JANUSZ MAJCHER

Organizator: Stowarzyszenie Spotkania z Filmem Górskim i Klub Wysokogórski w Zakopanem

Współpraca i realizacja: MOSIR Zakopane, TOPR, TPN, PKL i Stacja Narciarska Harenda

Główny partner sprzętowy: Dynafit

Sponsoring: Oshee I Piekarnia Gałuszka

Szczegóły i zapisy TATRA FEST BIEG 

(em)