SPORTOWO

Białka Tatrzańska: Red Bull Zjazd na Krechę

 
 
 
 
 
Sobota, 21 lutego 2015
 
Białka Tatrzańska: Red Bull Zjazd na Krechę
 
 
Po dwóch niezwykle emocjonujących przystankach Red Bull Zjazd na Krechę w Zieleńcu i Szczyrku...
 
... impreza przenosi się na Podhale. W sobotę 21 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej narciarze i snowboardziści staną do rywalizacji o tytuł najszybszego zawodnika sezonu. Zapisy wciąż trwają!

Tegoroczna zima wyjątkowo rozpieszcza wszystkich amatorów białego szaleństwa. Duże ilości śniegu oraz słoneczna pogoda zachęcają do wypraw na stoki, choćby tylko na kilka dni. Doskonałym pomysłem dla wszystkich miłośników szybkiej jazdy na nartach i snowboardzie będą odwiedziny stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. To właśnie tam, na doskonale przygotowanej trasie, odbędzie się trzeci przystanek Red Bull Zjazd na Krechę 2015.

Śmiałkowie, którzy podejmą wyzwanie,  wyruszą ze szczytu Kotelnicy (917 m) prawie 900-metrową trasą FIS 2. Zjazd o różnicy poziomów wynoszącej ok. 170 m zapowiada rozegranie prawdopodobnie najszybszego etapu tegorocznych zawodów. W Białce liczyć się będzie nie tylko dynamiczny start, ale również mocne nogi i dobra technika pokonywania zakrętów w środkowym odcinku trasy. O atrakcyjności stoku FIS 2 świadczy fakt, że od wielu lat są tu organizowane zawody w biciu rekordów prędkości, a najszybsi zawodnicy rozpędzają się nawet do 130 km na godzinę!

W Red Bull Zjazd na Krechę może wziąć udział każdy, kto ma w sobie ducha rywalizacji, ukończył 16 lat i posiada sprawny sprzęt narciarski lub snowboardowy. Do udziału w wyścigu w Białce zarejestrowało się do tej pory ponad 170 zawodników. Zainteresowani udziałem w imprezie wciąż mogą się zapisać TUTAJ

Na zwycięzców czeka nie tylko tytuł najszybszego, ale i atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów - firmy GoPro, HEAD, Rexona, Quiksilver, Roxy i Wasa, a na zgromadzoną na Kotelnicy publiczność muzyka grana przez DJa Red Bulla, zabawy na stoku i masa pozytywnej energii.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe

(em)