PRZEGLĄD PRASY

Zakopiański weekend za pół ceny

 
 
 
 
 
24 września 2011
 
Tygodnik Podhalański
 
 
 
Władze Zakopanego wspólnie z przedsiębiorcami z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej przygotowują nie lada atrakcję dla turystów i mieszkańców: październikowy weekend z 50 proc. zniżką cen za usługi hotelarskie, gastronomiczne i turystyczne. Z obniżki skorzystają nie tylko goście, ale i mieszkańcy. Wczoraj podczas konferencji prasowej zaprezentowano podstawy akcji.
 
Na pomysł wpadł radny Maciej Rzankowski, a burmistrz Janusz Majcher szybko go podchwycił. - Chcemy zainteresować jak największą liczbę naszych kwaterodawców, hotelarzy, restauratorów promocyjną akcją - mówi Janusz Majcher. Za przykład posłużyła podobna akcja przeprowadzona w Gdańsku, Poznaniu i Elblągu.

Kto zdecyduje się obniżyć o połowę cenę za noclegi, potrawy czy inne usługi - np. fryzjerskie, przewodnickie, przewozowe, może wypełnić kwestionariusz na internetowej stronie urzędu miasta Zakopanego. Zgodnie z regulaminem, weekend 15-16 października klienci hoteli, pensjonatów, restauracji, które wezmą udział w promocji, za usługi zapłacą połowę. - Rozmawiamy z władzami Polskich Kolei Linowych i Tatrzańskiego Parku Narodowego - mówi Maciej Rzankowski - mamy nadzieję, że tak jaki inne duże firmy hotelarskie, cukiernicze, włączą się do naszej akcji.

Promocja pod hasłem "Spotkajmy się w Zakopanem" ma być cykliczna, odbywać się będzie poza szczytem sezonu. Ma zachęcić turystów do odwiedzania Zakopanego i okolic także jesienią i na wiosnę.