PRZEGLĄD PRASY

Zakopane: Urząd zatrudniania radnych

 
 
 
 
 
7 kwietnia 2016
 
Tygodnik Podhalański, 7 kwietnia 2016
 
 
 
Nie możesz znaleźć pracy?
 
W następnych wyborach zostań radnym i popieraj burmistrza Leszka Dorulę, a ciepła państwowa posadka gwarantowana. Na razie jest ich trzech.

Radny Maciej Wojak, przewodniczący Komisji Kultury został właśnie pracownikiem Zakopiańskiego Centrum Kultury. To podległy burmistrzowi Zakopanego twór powstały z połączenia Biura Promocji i Miejskiej Galerii Sztuki. Piszemy na ten temat w aktualnym papierowym wydaniu TP.

Wcześniej pracownikiem miejskiej spółki SEWiK stał się przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, radny Wojciech Tatar. Z kolei żona przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Jacka Kalaty jest księgową w podległym burmistrzowi Zakopiańskim Centrum Edukacji.

Prawo tego nie zabrania. Prawo nie, ale już etyka tak. Przewodniczący komisji mają bowiem kontrolować działania burmistrza, a teraz stają się od niego zależni.

Radny Maciej Wojak w poprzedniej kadencji znany był z płomiennych wystąpień krytykujących Biuro Promocji. Czy teraz, gdy stał się jego pracownikiem będzie podobnie?

Radny Wojciech Tatar w błyskotliwym śledztwie odkrył niedawno, że Podhalański Alarm Smogowy ma domenę zarejestrowaną na firmę, która wśród kilkunastu klasyfikacji działalności ma wykonywanie instalacji grzewczych. Czy podobne śledztwo przeprowadzi w sprawie związanej z funkcjonowaniem spółki SEWiK albo urzędu miasta?

WIĘCEJ

(em)