POLECAMY

Spotkanie z teatrem podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim!

 
 
 
 
 
Piątek, 2 września 2016, godz. 19.00
 
Spotkanie z teatrem podczas 12. Spotkań z Filmem Górskim!
 
 
Spotkania z Filmem Górskim i Teatr Witkacego zapraszają na spektakl “Pavla nad przepaścią”.
 
Spotkania z Filmem Górskim to nie tylko filmy, o czym można się przekonać podczas kolejnych edycji festiwalu. To również spotkania z ludźmi, książkami, fotografią, w końcu z górami i wspinaniem bezpośrednio - poprzez warsztaty Akademii Górskiej, zawody Zako Boulder Power, czy wycieczkę w stylu retro. W tym roku organizatorzy całą tę górską przestrzeń poszerzają o... teatr.

Mladinsko Theatre z Ljubljany przedstawi historię słoweńskiego alpinizmu w sztuce „Pavla nad przepaścią”, inspirowaną życiem alpinistki Pavli Jesih, która na początku XX wieku jako jedna z pierwszych kobiet wspinała się w górach i przeszła wiele nowych dróg. Pavla, po poważnym wypadku na Mount Velika Mojstrovka w 1933 roku, zajęła się kinematografią. Ostatnie życzenie Pavli, by jej prochy rozrzucono na górze Mount Spik, nie zostało spełnione, więc do dziś wspina się po deskach teatralnej sceny...Sztuka z elementami wspinaczkowymi wyśmienicie obrazuje nieskończone piękno alpinizmu.

Teatr Mladinsko powstał w latach 50. XX wieku i zyskał uznanie na arenie międzynarodowej. „Pavla nad przepaścią” z dużym powodzeniem wystawiana była w Słowenii, we Włoszech, w Macedonii i Kolumbii. W 2014 roku spektakl został nominowany do nagrody Grum Award za najlepsze słoweńskie przedstawienie.

Wydarzenie teatralne podczas 12.SzFG wspiera Ambasada Słowenii w Polsce. Ambasador Republiki Słowenii w Polsce Robert Krmelj objął patronat honorowy nad przedstawieniem „Pavla nad przepaścią” w wykonaniu Teatru Mladinsko.

Spektakl odbędzie się 2 września o godz. 19.00 w Teatrze Witkacego w Zakopanem

12. Spotkania z Filmem Górskim odbędą się w dniach 31 sierpnia – 4 września w Zakopanem.

(em)

http://www.spotkania.zakopane.pl/teatr/191/sztuka-teatralna-

http://www.witkacy.pl/goscinny-spektakl-pavla-nad-przepascia.html
http://witkacy-bilety.interticket.pl/program/pavla-nad-przepascia-2144
FB Teatru Mladinsko