POLECAMY

Agata Ślazyk i Piwnica pod Baranami

 
 
 
 
 
28 lipca 2017
 
Agata Ślazyk i Piwnica pod Baranami
 
fot. Scena A2
 
Jest artystką związaną na co dzień z zespołem Piwnicy pod Baranami. Ta obdarzona wyjątkowym, pięknym głosem wokalistka nie poddaje się “zaszufladkowaniu” do określonego muzycznego gatunku.
 
 Śpiewa od dziecka, ale swą piosenkarską karierę rozpoczęła jako siedemnastolatka w Biłgoraju. Tam na Spotkaniach z Poezją Śpiewaną i Piosenką Autorską zdobyła nagrodę publiczności. Wtedy też nawiązała trwającą do dziś współpracę ze znakomitym muzykiem i kompozytorem Tomaszem Kmiecikiem.

W dalszej drodze było mnóstwo nagród i wyróżnień, a ostatni raz, w 2002 roku w Warszawie na Festiwalu Sztuki Estradowej otrzymała pierwszą nagrodą w dziedzinie piosenki. W rok później weszła już w skład Piwnicy pod Baranami. Na czym polega siła przekazu tej młodej wykonawczyni? Jej artystyczny talent objawia się wieloma rzadkimi cechami, które w wielu innych przypadkach wcale nie muszą występować w koniunkcji. Po pierwsze wyczucie sceny, a to element świadczący o wiedzy wykonawcy o tym, co robi. Po drugie, różnorodność gatunku. Po trzecie, umiejętność ważenia nastroju.

Agata Ślazyk rozumie tekst i doskonale wie, kiedy i jak go wyartykułować. Po czwarte, ma niesłychane wokalne możliwości. Po prostu ma głos. A parafrazując znane powiedzenie Jana Ptaszyna Wróblewskiego, głos należy się tym, co mają głos.

W towarzystwie Tomasza Kmiecika artystka zagra 28 lipca 2017 roku o godzinie 19:00 w Grand Hotel Stamary, ul. Kościuszki 19 w Zakopanem.
 
op. (msx)/ agataslazyk.pl