KULTURALNIE

Historia jednego zdjęcia

 
 
 
 
 
15 grudnia 2013
 
Historia jednego zdjęcia
 
 
Udało mi się kupić to zdjęcie na Allegro, gdzie 3 sekundy przed końcem aukcji udało mi się przelicytować pozostałych chętnych do jego nabycia. Była to zresztą pierwsza aukcja którą wygrałem swoim życiu.
 
Zdjęcie przedstawia narciarza na tle starego schroniska w dolinie Pięciu Stawów Polskich. Narciarz złapany w locie, to zapewne ówczesny freerajdowiec, ubrany w szerokie pumpy(z tą szerokością stroju to u freerajderów nic się do dzisiaj nie zmieniło :-) ), biały sweter, wełniane rękawice, tyle widać na zdjęciu. Zdjęcie podpisane jest pieczątką Fot.W.Ostrowski „Leica” oraz podpisem odręcznym W dol 5 st.Polskich, ktoś napisał długopisem Nr. 622.

Bardzo bym chciał, żeby okazało się że zdjęcie to zrobił Wiktor Ostrowski, podróżnik, fotografik, taternik, alpinista, andynista, autor książek mojej młodości. Zaczytywałem się w jego książkach wspomnieniowych „W skale i w lodzie”, „Wyżej niż Kondory” a zwłaszcza „Życie Wielkiej Rzeki”. Te książki to moje „książki zbójnickie” na których wychowywałem się i marzyłem, żeby też kiedyś spróbować przygody. To dzięki nim po raz pierwszy poszedłem w góry i to dzięki nim popłynąłem w swój pierwszy spływ kajakiem.

WIĘCEJ

(js, em)