KALENDARZ WYDARZEŃ

Obłomow - według Pawła Chryczyka

 
 
 
 
 
3 kwietnia 2017
 
Obłomow - według Pawła Chryczyka
 
fot. Scena A2
 
Chryczyk: Spektakl inspirowany utworem Iwana Gonczarowa "Obłomow" nie jest zupełnym odwzorowaniem treści książki, lecz tylko motywów przewodnich, a co za tym idzie postaci Obłomowa i Stolza.
 
3 kwietnia 2017 roku w Restauracji PRL (ul. Makuszyńskiego 12) o godz. 19:30 będzie miał miejsce spektakl pt. "Obłomow", w reżyserii Pawła Chryczyka - tegorocznego dyplomanta Zespołu Szkół Plastycznych im. A. Kenara w Zakopanem.

Obłomow jest dla mnie odniesieniem do wciąż aktualnej przeszłości, co za tym idzie - jest teraźniejszością. Wszystko, co napisałem to moja propria, urozmaiciłem to kilkoma psalmami z Księgi Psalmów, oraz częścią utworu Jacka Kaczmarskiego "Landszaft z kroplą krwi"- mówi Chryczyk.

Przedstawienie Obłomowszczyzny, czy Obłomowa w taki a nie inny sposób wynika z przyczyn naturalnych, rzeczywistych. To znaczy napięcie pomiędzy bohaterami utworu Gonczarowa (Ilią Iliczem Obłomowem a Stolzem) nie jest tak naprawdę znaczące, a geniuszem jest nałożenie tych postaw na siebie, czyli oznacza to, że Obłomow i Stolz są nie potrzebni. Wystarczy, że jestem Ja, czy Ty...

Wystąpią : Marta Grzesiak Szymon Kluś Jan Lolay
Scenografia: Karolina Dyczko Muzyka Marta Pawlikowska Jakub Kluś
Obsługa techniczna: Mateusz Liszka
Scenariusz: i Reżyseria Paweł Chryczyk

(msx)