KALENDARZ WYDARZEŃ

DOTKNIJ TEATRU 2017 z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie

 
 
 
 
 
1-2 kwietnia 2017
 
DOTKNIJ TEATRU 2017 z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie
 
fot. Teatr Chrząszcz w Trzcinie
 
Teatr Chrząszcz w Trzcinie zaprasza na wydarzenia specjalne w ramach ogólnopolskiej akcji DOTKNIJ TEATRU, która odbywa się w dniach 27 marca - 3 kwietnia w całej Polsce.
 
Powitanie wiosny – święto teatru
1 kwietnia (sobota), godz. 13
Zbiórka: Galeria „Pod Aniołem”, ul. Parkowa 5, Rabka-Zdrój


Zapraszamy do barwnego pochodu z Marzanną - lalką. Możecie wziąć swoje marzanny albo hałaśliwe instrumenty, możecie się niepoważnie przebrać, możecie być niepoważni, tego dnia możecie dużo! Będziemy świętować nadejście wiosny, ale też uczcimy Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek i Dzień Teatru, włączając się tym samym w ogólnopolską akcję DOTKNIJ TEATRU. I to nie jest Prima aprilis!
Symbol nadchodzącej wiosny – Marzanna - to, z punktu widzenia teatru lalek - kukła, czyli lalka na kiju. Zwyczajowo obrzędy związane z topieniem Marzanny odbywają się 21. marca. Tak się składa, że tego samego dnia przypada także Międzynarodowy Dzień Teatru Lalek. Ta koincydencja zainspirowała nas do połączenia tych wydarzeń w celu przybliżenia i promocji idei teatru lalkowego wśród mieszkańców Rabki-Zdroju. W tym celu przejdziemy barwnym pochodem z kukłami-marzannami przez Park Zdrojowy. Uczestnicy będą niepoważnie ubrani, wyposażeni w proste instrumenty muzyczne i bańki mydlane. Zaprosimy do niego uczestników naszych warsztatów teatralnych oraz wszystkich chętnych mieszkańców Rabki. Naszym celem jest też skłonienie spacerowiczów do spontanicznego przyłączania się . Dodatkową atrakcją będzie gimnastyka języka na językowych łamańcach oraz komediowe przemówienia przewodników gloryfikujące teatr formy.

Dzień z Teatrem Chrząszcz w Trzcinie
2 kwietnia (sobota), godz. 11:00 oraz 16:00
Amfiteatr, ul. Chopina 17, sala prób (wejście od biura MOK)


Jest to okazja do bliższego zapoznania się z działaniami teatru: 11:00-12:00 Warsztaty sensoryczne dla dzieci w wieku 1-6 lat na bazie spektakli najnowych teatru 16:00-18:00 Warsztaty scenograficzne - robimy własne lalki teatralne - dla dzieci od 6 lat razem z rodzicami Dotykanie teatru – Po zajęciach możliwość dotknięcia, przymierzenia i zagrania lalkami teatralnymi

Ilość miejsc ograniczona!
Rezerwacja miejsc e-mail: teatrchrzaszcz@gmail.com

op. (msx)