KALENDARZ WYDARZEŃ

Kolędy u Witkacego

 
 
 
 
 
6 stycznia, godz. 17.00
 
Kolędy u Witkacego
 
 
Teatr Witkacego zaprasza na koncert kolęd Janusza Kohuta z zespołem, który odbędzie się w piątek, 6 stycznia o godz. 17.00 w Kawiarni Teatru- Chramcówki 15.
 
Janusz Kohut jest absolwentem Wydziału Wychowania Muzycznego Filii Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Technikę kompozytorską kształcił prywatnie, głównie u Bogusława Schaeffera i Aleksandra Lasonia. Kilkakrotnie uczestniczył w Międzynarodowych Kursach dla Młodych Kompozytorów oraz w Seminarium Muzyki Elektronicznej w Krakowie.

Prezentował swoje utwory na wielu koncertach i festiwalach w Polsce i za granicą. Występował na koncertach autorskich kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych (St. Cecilia Music Society w Grand Rapids), w krajach Europy Zachodniej, między innymi na Międzynarodowych Targach Sztuki „Music Fair” we Frankfurcie, Festiwalu „Stakkato” w Berlinie Zachodnim, a także w targach "EXPO 2000" w Hanowerze.

Komponuje muzykę teatralną i filmową, między innymi do serii kilkunastu filmów animowanych Marka Luzara pod tytułem „Szkoła Mędrców”. W 1998 roku został laureatem nagrody przyznawanej przez prezydenta miasta Bielska-Białej – „Ikar’98” za wydarzenie roku jakim było prawykonanie utworu „Droga Nadziei - oratorium oświęcimskie”, które odbyło się 11 listopada 1998 roku w Oświęcimiu.

Źródło: www.jkohut.pl

(rw)