AKTUALNOŚCI

Nowe zajęcia interaktywne w Muzeum Tatrzańskim

 
 
 
 
 
6 maja 2017
 
Nowe zajęcia interaktywne w Muzeum Tatrzańskim
 
fot. Maciej Serweta
 
Zakopane to miejsce szególne. To właśnie tutaj, jak nigdzie w Polsce można zobaczyć przenikanie i ścieranie się człowieka z przyrodą. Oraz przyrody z człowiekiem. Muzeum Tatrzańskie czerpiąc ze swoich bogatych zasobów organizuje zajęcia - symulację dyskusji inwestorów z ekologami, pod wspólnym hasłem "Kultura i natura".
 
 Tematem debaty będzie hipotetyczna inwestycja - zrobienie nowoczesnej stacji narciarskiej w jednej z najbardziej malowniczych tatrzańskich dolin. Wynik dyskusji zostanie podsumowany przez prowadzącego zajęcia, a dodatkowym komentarzem będzie film przyrodniczy i krótka prezentacja zdjęć przyrody tatrzańskiej.

Zakopane stało się w XIX wieku miejscem wyjątkowym dla przyjezdnych. Wcześniej było biedną wioską walczącą rok rocznie o przetrwanie na trudnej i pięknej podtatrzańskiej ziemi. W XX wieku żywioł i nieprzewidywalność udało się nieco oswoić, zbudowano szlaki, hotele, schroniska, wyciągi, kolejki, zorganizowano przewodnictwo i ratownictwo. Po XIX wiecznej biedzie, nie ma śladu dzięki turystom i dedykowanej im infrastrukturze, wiek XX to czas rozkwitu Zakopanego. Czy przekraczając próg XXI wieku nie przekroczyliśmy granic w wyzyskiwaniu walorów tego miejsca - niegdyś uzdrowiska?

Zajęcia adresowane do: dwóch grup wiekowych 13 - 15 i 16 - 19 lat.
Liczba uczestników: 25-30 osób
Czas trwania: 2h
Kalendarz zajęć: do uzgodnienia z prowadzącymi zajęcia, bonkultury@muzeumtatrzanskie.pl lub tel. 533 925 111
Koszt: 1,5 zł od uczestnika zajęć
Miejsce: Gmach Główny Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem, ul. Krupówki 10.

Zajęcia są dofinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach programu "Bon Kultury"
 
op. (msx)